Menü
 • Irish Pub & Restaurant
 • Diamond Gold
 • Tuner Gold
 • Tunus Cafe & Restaurant
 • Florya Dubleks
 • Big Mamma's Aksaray
 • Cafe My Motto
 • Pandora Cafe&Restaurant
 • Keyf-i Sefa Teras
 • Toskana Vadisi Villa
 • Günışığı Evleri, Villa Güzeler
 • Villa Art Vintage Villa Dekorasyon
 • Tuğra Altın
 • Doruk Kuyumculuk
 • Ung Hotel

Ahşap karavan dekorasyonlarıİÇ MİMARİ

2016-09-15 23:42:56
Diğer Bloglar

Karma

Ahşap karavan dekorasyonları.

 

Bu karavanlar ergonomik tasarım harikaları

 

 

Karma 2

Ahşap karavan dekorasyonları.

 

 

Tatil yapamadınız ya da doyamadınız kısacık tatilinize. Yaz elinizden kaçıp gidiyor adeta… Her mevsimi tatil havasında geçirmek istemez miydiniz?… Hem de her seferinde kendi belirlediğiniz zaman aralıklarında ve kendi seçtiğiniz manzaranın karşısında… Hele hele tatilini tek mekanda, bir odada sınırlamak istemeyenlerdenseniz, işte size zaman mekan tanımayan, yaş sınırı hiç tanımayan keyif ve özgürlük hissi; ‘karavan’.

 

 

Karma 1

Ahşap karavan dekorasyonları.

 

 

Özgür ruhluların ve tüm gezginlerin gönlünde yatan tatil hayalidir karavanla yolculuk. Bazıları için özgürlüğün ikinci adıdır adeta. Günümüzde karavanlar birer küçük yaşam alanları. Öyle ki evinizdeki konforun yanı sıra evinizin dekorasyonunun bir parçasını bile taşıyabiliyorsunuz gezeğen evinize!

 

 

Karma 3

Karavan dekorasyonları.

 

 

Sabit ağaç evi andıranlarından tutun da, metropol evi tarzında dekore edilmişlerine kadar sayısız seçeneğe sahip karavanlar,doğayla bütünleştiğinde ahşabın sıcaklığını daha bir hissettiriyorlar.

 

 

karavan-ev3

Karavan dekorasyonları.

 

 

Dışarıdan da şık ve kullanışlı görünen ahşap karavan, hem dokusu hem de kullanışlılığı ile doğada tercih sebebi. İster sabitdoğanın içinde geçirin günlerinizi, isterseniz vurun yollara.

 

 

evcik

Ahşap karavan dekorasyonları.

 

 

Ahşap karavan türleri, ahşabın diğer malzemelerle birleştiğinde ortaya neler çıkabileceğinin de en güzel örnekleri. Özenle tasarlanmış ve dekore edilmiş iç mekanlar, hem geniş hem de kullanışlı.

 

 

Karavan

Ahşap karavan dekorasyonları, dış cephe.

 

Karavan tasarımının her alanında ergonomi ön planda tutuluyor. Estetik kaygılar ergonomiyle bütünleşince, tasarım harikasıyürüyen minik bir ev çıkabiliyor ortaya. İçi ise konforlu ve kullanışlı dizayn ediliyor…

Yerine göre hem bir kış evi hem de  bir yaz evi olarak dizayn edilen bu karavan; üç ayrı bölümde dekore edilmiş. Giriş hol ya dasalon olarak kullanılan bölüm, mutfak bölümü, banyo ve üstü yatak odası olarak ayrılmış son bölüm…

 

Mini salon…

 

Karavan 1

Karavan dekorasyonları, salon.

 

 

Girişte salon olarak düşünebileceğimiz bölümde; bir koltuk ve sehpa ile bir oturma ve arkadaki kitaplıkla beraber bir okuma alanı oluşturulmuş. Manzarayı içeriye taşıyan büyük camlı pencereler her iki cephede de yer alıyor.

Mutfağa giden kısmın birkaç basamakla yükseltildiği salon, yüksek tavanlı. Cam ahşap ve metalin uyumu, mekanı daha dageniş gösteriyor.

 

 

Karavan 2

Karavan dekorasyonları, salon.

 

Salonun dışarı açılan kapısı aynı zamanda sundurma. İsterseniz açıp yeşilliğin üzerinde keyif yapın, isterseniz gece sürgülü cam kapıyı garaj kapısı gibi kapatın.

Ahşap hem yerde, hem tavanda, hem de dış kaplama malzemesi olarak kullanılmış. Raflarda da ahşap kullanılan karavanda,beyaz ve metalik gri, güçlü bir etki yaratmış.

 

Mutfak küçük ama hem şık hem kullanışlı

 

 

Karavan 3

Karavan dekorasyonları, mutfak.

 

Mutfakta; ahşap yüksek tavan, seramik duvar kaplamaları ve ahşap beyaz panel kaplama dikkat çekiyor. Metal raflarbuzdolabı ve davlumbazla uyum içinde. Pişirme ünitesi ve yıkama karşılıklı planlanmış. Tezgahların üzeri mermer kaplama.

Aydınlatma küçük pencerelerden ve duvardaki apliklerden gelen ışıkla sağlanmış. Depolama alanı dolapların yanı sıratavandaki raflarla da desteklenmiş. Saksıdaki bitkilerde doğaya nazire yaparcasına şık ve etkili bir duruş sergiliyor.

 

Karavan 4

Karavan dekorasyonları, mutfak.

 

Tavana kadar yükseltilmiş raflar, hem saklama ünitesi görevi üstleniyor, hem de şık ve zarif duruşuyla dekorasyona renk katıyor. Farklı ebat ve açılma yönleriyle dikkat çeken pencereler mutfağın havalandırmasına da katkı sağlıyor.

 

 

Karavan 5

Karavan dekorasyonları, mutfak.

 

Mutfak lavabosu oldukça derin. Kirli bulaşıkları gizlemek için ideal. Zaten bulaşık makinası ise hemen yanda…

 

 

Yatak Odası aynı zamanda dekoratif

 

 

Karavan 6

Karavan dekorasyonları, yatak odası.

 

 

Karavanın yatak odası banyo olarak ayrılmış bölümün üst katında yer alıyor. Merdivenle çıkılan yatak odasında çift kişilik yatak dikkat çekiyor. Çok yüksek olmayan tavan, ahşap kaplama. Apliklerle aydınlatılan odada iki tane de  spot yer alıyor.  Yatak boyunca uzanan ahşap raflar; hem kitaplık, hem dekoratif objeler için zemin görevi üstlenirken, şık ve dekoratif görüntü de sağlıyorlar.

 

 

Karavan 9

Karavan dekorasyonları, yatak odası.

 

Banyo keyfi her yaşam alanının olmazsa olmazı

 

 

Karavan 8

Karavan dekorasyonları, banyo.

 

Mekan dar da olsa banyo keyfimden taviz vermem derseniz, işte bu banyo size göre. Normal ebatlardaki jakuzili küvet sizi stresten uzaklaştıracak ve keyfinize keyif katacak. Seramik ve beyaz panel kaplamaları burada da görüyoruz.

 

Gizli mini gardırop

 

Karavan 7

Karavan dekorasyonları, gardırop.

 

 

Banyonun girişinde yer alan sürgülü kapı ile rafların yer aldığı kaplamanın arasındaki boşluğa da giysilerinizi koyabiliyorsunuz.

 

Yemek masasına 8 kişi sığabilir

 

 

Karavan 103

Karavan dekorasyonları, yemek masası.

 

 

Akşam yemeği için yakın arkadaşlarınızı bile ağırlayabileceğiniz masayı camın önüne kurun. Sekiz kişiye kadar davet edebilirsiniz.Farklı dizayn edebileceğiniz oturma alanınıza yapacağınız sihirli dokunuşlar, artık size kalmış!

İletişim Formu